Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Komentarze - Wrzesień

Wrzesień

04 September 2020

Jesień. Już.

Co u mnie? Hmm, koronawirus mnie wkurza, bo pokrzyżował mi plany wakacyjne. Miał być Wietnam, potem Chorwacja, a będzie domek nad jeziorem w ukochanej Polszy. Jakimś cudem zahaczyliśmy w sierpniu o Budapeszt, bo od kilku dni Węgry znów zamknięte. 

Ale jakoś leci. Polsza też niezgorsza, odwiedzę wreszcie Gdańsk. A w październiku Sudety. Samotnie z aparatem. Złapię oddech.

W pracy leci - posiadanie dream job kosztuje mnie dużo, ale niesie też sporo satysfakcji. Bezpieczeństwo finansowe i kasa na zachcianki też ważna. Kupno trzech par butów w ciągu tygodnia to coś, co przechodzi dla budżetu bez echa.

29 września Chibi odeszła. Mieszkając z nią przez tydzień tuż przed, emocjonalnie dostałam w dupę, miałam jednak okazję się pożegnać. Starość kotów to zdzira. Zresztą, chyba każda starość.

A ostatni tydzień spędziłam z kolei na Niedziałkowskiego z Koteuszem. Jest coś w tym mieszkaniu takiego.... nie ważne, jak się zmienia - śpiewa mi w duszy. Ten ostatni korzeń, najsilniejszy, najmocniej wplątany w krwiobieg. Dowód na to, że ludzie, których kochałam, istnieli. I że ja istniałam.

Jesień. Już. Koszmarnie zmęczona jestem. 

Ale trwam. Jak zawsze. Mam to po nich - poddanie się nie śpiewa w moim krwiobiegu. Po prostu nie. 

Komentarze - Kiedy chorują

Kiedy chorują

11 September 2020

Kiedy chorują, to nic nie ma sensu.

Zwijam się w środku w kłębek, zamykam zmysły, odcinam. Są tylko one. Liczą się tylko one. Ich każdy oddech, każde miauknięcie.

Kiedy chorują, są jeszcze bardziej całym moim światem, choć już na co dzień są najważniejsze.

Kiedy chorują - znikam. Ava śpi zwinięta w ciasny kłębek. Biedny, mały, zmęczony chorobą kłębuszek.

Cały świat bym oddała za jednego kota.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.