Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Komentarze - Koniec lata

Koniec lata

06 September 2017

Dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Padało, padało, i nagle koniec lata.

Dwa miesiące niczym z bicza trzasnął. Nie wiem, jak to ogarniają inni. Jeśli czują się jak ja, to wszyscy jesteśmy w panice. Jako freelancer pracowałam więcej, ale czasu dla siebie też jakby miałam więcej. Dziwy.

Jesień nadpłynęła nieubłaganie. Z zimnymi rankami i wieczorami, ze słońcem rozproszonym, z cierpkim zapachem topoli i wierzb. W moim świecie jak zwykle obudziła tęsknoty za zmianą, ucieczką, ciszą zmiksowane szaleńczo z potrzebą złotego koloru herbaty, świec i ciepłych barw.

Umieram. Po cichu, z uśmiechem, bez zbędnych łez. Kawałek po kawałku jest mnie mniej. Już mi się nawet nie chce walczyć z tym wewnętrznym rozpadaniem. 

Komentarze - U siebie

U siebie

28 September 2017

Z krótkiego urlopu na Sycylii wróciłam cała chora. A w pracy jak to w pracy - w poniedziałek release więc szaleństwo. Gorączka nie pomaga w żadnym przypadku.

Mimo to, gapiąc się na złociste liście za oknami, cieszę się na jesień tutaj. Niczym standardowa kretynka umyłam nawet okna, mimo że od tygodnia wypluwam płuca. Tylko dwa umyłam, dwa pozostałe nadal straszą. Ale padłam w trakcie bez sił. Taka karma.

I mimo wszystko jest dobrze.

Jest dobrze, bo kiedy chora, zmęczona, głodna, otworzyłam po powrocie drzwi - poczułam, że jestem u siebie. Nie w swoim pokoju u Babci, nie na Pszczelnej - u siebie. W moim miejscu na ziemi. I to jest zajebiste uczucie.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.