Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Inaczej

10 July 2017

Na Niedziałkowskiego jest głośniej niż u mnie, a jednak jakby ciszej. Może dlatego, że przez lata nauczyłam się tych odgłosów i zaczęłam je traktować jako część tego miejsca. Kiedy pada deszcz, opony samochodów klaszczą donośnie. Szum na chodnikach, asfalcie, liściach kasztanów. Jak mam wytłumaczyć Jarkowi, że wszystko tu jest moje i częścią mnie?

Przez lata walczyłam o to miejsce, a teraz mam je i nie mam jednocześnie. Basia krok po kroku podpisuje je sobą i przekształca według swoich wyobrażeń. I co ja mam powiedzieć? 

Siedzę na balkonie, gapię się na kasztany i myślę sobie, że kiedyś cały świat bym oddała, żeby tu zamieszkać. A teraz już nie jestem taka pewna. Teraz marzę o absolutnej ciszy, braku samochodów i brzozach za oknem.

O drzwiach wielkich, rozsuniętych na oścież, szeroko, tak żeby otoczenie weszło do domu. O przestrzeni, powietrzu pachnącym trawą i burzą, o wietrze muskającym twarz, gdy śpię. Słońcu wędrującym po deskach w ciągu dnia i szeleście liści. Bosych stopach na deskach, trawie, kamieniach. O nieposkromionym oddechu. 

O absolutnej wolności. Jestem nią opętana. 

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.