Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Komentarze - Ciągle czytają, ciągle czytają

Ciągle czytają, ciągle czytają

07 August 2016

Są rzeczy ważniejsze niż sofa, telewizor czy nawet wycieczka do Hiszpanii. Rzeczy, o których nie mówi się głośno, których się nie obwieszcza światu. W rocznicę rzezi Woli odbyło się w Warszawie czytanie Pamiętnika z Powstania Warszawskiego. W strugach deszczu, w ogromnej ulewie, czytali.

Im jestem starsza, tym bardziej doceniam i rozumiem. Tym bardziej zwracam uwagę na takie gesty.

Jest coś wielkiego i podniosłego w fakcie, że pamiętamy.

Komentarze - Jesień

Jesień

17 August 2016

W Szczecinie pogoda wybitnie już jesienna. Noc była bardzo zimna, nadal czuć rześkość powietrza. Słaby mam ten tydzień trochę - podziębienie czy zmęczenie, nie wiem, ale potrzebuję przerwy od pracy i tego mieszkania.

Coś mnie ostatnio blokuje we wszystkim. Nie umiem się na nic zdecydować, boję się wydawania pieniędzy, czuję przymus i poczucie winy, że nie robię więcej: dla siebie, swojej figury, mieszkania. 

Fizycznie nie jest źle - mam więcej sił, lepiej jadam i sypiam, dałam się nawet namówić na rower miejski. Psychicznie straciłam wszystkie bariery obronne i jestem w kompletnej rozsypce.

Mam ochotę robić nic, a zamiast tego poczucie winy zmusza mnie do robienia miliona rzeczy na raz. Beznadzieja.

Komentarze - Weekend

Weekend

22 August 2016

Wyjechałam na weekend i wróciłam do chorego kota. Nie wiem, jak to się dzieje, że wszystkie moje próby jakiegokolwiek relaksu kończą się właśnie tak - stresem zaraz po. Nie mam na to ani siły ani ochoty.

Irytuje mnie. Boshe, jak mnie to irytuje! Całe to życie mnie cholernie wkurwia. ILEŻ MOŻNA???

Wszystkie te małe, gówniane niedogodności, utrudnienia, peszki, pierdoły zmieniające fajny dzień w już nie tak fajny. Na litość, really? Ile jeszcze?

Siedzisz tam na górze z tym młotem? To się nim, kurwa, pierdolnij w głowę. Bo coś tu jest chyba nie halo.

Między nami koniec.  

Komentarze - .

.

23 August 2016

Szyba mi w oknie pękła. Ot tak.

Zasrany poniedziałek płynnie przeszedł w zasrany wtorek z kroplówką pomiędzy. Ava cierpi i łamie mi serce.

Tak sobie myślę, że w życiu są dobre i złe chwile. Jeśli teoria o równowadze w przyrodzie jest prawdziwa, mój odpowiednik musi mieć zajebistych kilka lat.

Komentarze - Kasa

Kasa

26 August 2016

Kasa. W życiu wszystko rozchodzi się o kasę. Pęknięta szyba to kasa. Chory kot to kasa. Brak kolacji to kasa. Upał to kasa. Bolące plecy to kasa. Odpoczynek to kasa. Tylko kasa, kasa i kasa.

Mam kasę. Wolałabym mieć zdrowego kota, szybę, która nie pęka i trochę czasu na kolację, ćwiczenia, odpoczynek. Kogoś, kto poda mi bułkę na kolację i wyjmie za mnie czasem zmywarkę.

I chciałabym trochę spokoju od tych wszystkich rzeczy, które zwalają mi się na głowę nie dając wytchnienia. Tylko trochę.

Komentarze - Tęsknota

Tęsknota

27 August 2016

Porządkuję zdjęcia. Wyrzucam te nadmiarowe, kasuję te z człowiekiem, z którym spędziłam ponad 10 lat życia. Dla niego istnieję już tylko jako kontakt na Skypie. On dla mnie jako mieszanina pretensji, urazy i żalu, że tak się to wszystko skończyło.

Nie powiem, czasem zastanawiam się, jakby to było gdyby. Gdyby trochę zawalczył o mnie wtedy, gdyby moja Mama nie umarła, gdybym jednak spróbowała zostać. 

Czy coś by się zmieniło? Czy pracowałabym tu, gdzie pracuję? Jeździłabym po świecie? Miała opiekę dla kota? Mnóstwo pieniędzy i luzu w życiu? Może budowałabym właśnie dom swoich marzeń? Wybijała ścianę między kuchnią a salonem? 

Czy może zostałoby tak samo - utknęlibyśmy w morzu przyzwyczajeń i nudy sobą? Nie wyszlibyśmy poza utarte schematy, nie spróbowalibyśmy jeździć samodzielnie, wszystko nadal musiałoby być zaplanowane? Ja, wiecznie samotna i niedowartościowana, stająca się powoli cieniem kobiety, bo po co się starać? I on, potulnie zamykający się w sobie w strachu przed jakąkolwiek konfrontacją? Oboje zdominowani sobą nawzajem? 

Nie wiem, czasami tęsknię. I nie wiem, czy do człowieka, czy do tego, co mogłabym mieć.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.