Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Podróże, które zmieniają

17 August 2015

Traveler prezentuje historie o tym, jak podróż zmieniła czyjeś życie. Czytam i wzruszam ramionami na myśl, jak błahe te historyjki się wydają. A potem się łapię na tym, że to rzeczywiście momenty zmieniają człowieka najbardziej.

Wieczór na Nilu, z ciemnymi konturami brzegów i rozgwieżdżonym niebem, brzmiący cykadami, gdy po raz pierwszy poczułam, że nigdy nie zagrzeję miejsca, że zawsze będę szukała czegoś więcej. Niczym obietnica wszystkich innych podróży.

Sen na tylnym siedzeniu w Żółtych Górach, gdy męczona gorączką zostałam w autokarze zamiast zwiedzać. Wtedy zrozumiałam, że ludzie nie muszą mówić wspólnym językiem, żeby sobie pomagać. Wspomnienie jak uścisk ręki.

Mniszka buddyjska i jej kolorowe sznureczki w Kambodży, niczym szept, że zawsze ktoś nade mną czuwa. Najczęściej ja sama. Czasem przeznaczenie.  

Pustynia w Maroku. Burza, piach, żuki we włosach i żaby pod prysznicem. Wszystko, dosłownie wszystko można na bok odłożyć, cały strach. Bo są ważniejsze rzeczy, ważniejsze uczucia. A to także część przygody. 

Błahe momenty, przelotne uśmiechy, gesty przyjaźni. Czasem to tylko jedna chwila na całą podróż. Ale zostaje. Zapada w serce. Zmienia na zawsze.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.