Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Stara jędza

28 April 2015

Ten rok zaczął się tak źle, a wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej.

Dzisiaj USG. W mammografii na drugiej zmiana 11 milimetrów. Na wcześniejszych badaniach USG ta sama zmiana 8 mm. Błędne wyliczenie? Trzy milimetry to jednak wcale nie tak mało. To różnica między podjęciem leczenia a obserwowaniem. Najwyżej się w Odrze utopię. Mam blisko.

Zastanawiam się, jak w moim wieku można czuć się tak staro. Nie na zewnątrz, tylko tam w środku, jakby oprócz codziennej Mnie, siedziało we mnie takie bardzo stare Ja, które już wszystko widziało, wszystko czuło i już nie chce więcej. Urządzanie się od nowa - po co? i tak wszystko stracę. Budowanie związków - po co? przecież już budowałam. Staranie się dla kogoś - to samo, przecież już się starałam i nikomu nie pomogłam. Stara jędza wie lepiej: na końcu i tak zawsze jestem sama.

Wiem, że nie mogę tak myśleć. Zwłaszcza teraz, kiedy powinnam znów być dla kogoś...

Z babcią jest źle, siedzi na przymusowych obiadach, bo się okazało, że pozostawiona sobie żyje tylko na mleku. Właściwie nie wiem, dlaczego, bo Basia gotuje jej obiady, ja też zawsze jak wpadam z wizytą to staram się jej coś podrzucić do jedzenia przynajmniej na dwa dni. Kłamie nam potem w żywe oczy, że ona już drożdżówkę zjadła, że rano podjadła sałatki i jej się jeść nie chce.

Czy człowiek może się zagłodzić mimo obecności innych ludzi? Jak widać może. W długi weekend dyżuruję u babci.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.