Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

It's time to let go.

24 September 2014

I znów Jesień i znów pełno złych emocji. Jeszcze niedawno myślałam, że Jesień potrafi tylko mnie ranić. Najpierw nowotwór u Pyśki, potem śmierć Dziadka, potem Kasia i na koniec choroba Mamy. Teraz zaczynam myśleć, że to nie tyle zadawanie ran, że w ten przekorny, okrutny sposób Jesień mnie uczy przemijania. Że uczy mnie, jak odpuścić.

Coraz lepiej rozumiem, że wszystko się kończy. Że są sprawy, na które nie mam wpływu, choćbym walczyła z całych sił. Że osoby, które kocham, odchodzą.

Zaczynam rozumieć, jak ważne jest pożegnanie. I że czasem po prostu nie dane jest się pożegnać. Że nie ważne jest, jak bardzo rozpaczam po ich odejściu, ważniejsze jest, jak bardzo kochałam je wcześniej i ile radości i wspólnych chwil razem przeżyliśmy. Nawet jeśli jedynie przez krótki czas.

W tym roku uczę się, że ludzie się zmieniają. I że każdy ma w sobie ciemną stronę, która niekiedy wygrywa i nic się nie da zrobić. Uczę się, że jeśli ktoś nie chce, to nie ważne ile argumentów przytoczysz - i tak nie pomożesz, najwyżej zostaniesz uznany za wichrzyciela lub przeczulonego głupca.

Uczę się nikomu nie ufać.

Odpuszczam. Nie mogę za innych wybierać drogi. Nie mogę za nich decydować, czy wygra ciemna strona. Ja żyję ze swoimi wyborami. Inni też będą musieli z nimi żyć.

So, it's time to let go.


When the morning begins,
I'll be in the next chapter.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.