Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

...

09 November 2012

Kiedy listopad już wyraźnie ochładza poranki, zaczyna się dla mnie bardzo zła pora. Dynie, kolorowe liście, zaduszkowe lampki na grobach nie mają dla mnie jedynie symbolicznego wydźwięku. Czerwona róża na grobie Dziadka, złote liście brzóz za pustym oknem... Jak co roku odmierzam dni i z przerażeniem czekam, starając się robić cokolwiek, żeby nie czekać właśnie. Jeszcze tylko dziś... i choć minęły już cztery lata, wspomnienia nadal szokują i bolą.

Próbując przetrwać ten czas, jeszcze bardziej chowam się w kuchni. Otulam się zapachem pierników, pomarańczowych skórek, topionej czekolady. Kolekcjonuję przepisy na świąteczne wypieki, przeglądam wykrawaczki do ciastek, łuskam orzechy. I choć to wcale nie przeszkadza mi myśleć, jest coś kojącego w pełnym namaszczenia jasnym świetle piekarnika. I ta pełna bólu i ciemności cisza we mnie sennie pomrukuje rozleniwiona ciepłem kuchni. Więc cicho, cichutko, niech śpi.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.