Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Zawieszenie

07 November 2012

Czytam sobie książkę Kominka. Trochę z przymrużeniem oka czytam, bo nie zamierzam zostawać celebrytką. To znaczy nie, kłamię. Z chęcią zostałabym celebrytką, ale taką, która nie musi pokazywać się publicznie. Jedno z drugim się chyba wyklucza.

No dobrze, jeszcze inaczej - z chęcią kosiłabym kasę za bloga, gdyby komuś wystarczyło, że jestem najzupełniej w świecie sobą. To raczej nie wchodzi w rachubę, więc poskramiam swoją ambicję i po prostu czytam. Może chociaż poprawię dzięki temu swój wizerunek lub sposób pisania. A może nie.

O czym to ja chciałam... a, już wiem. Zamierzałam się dziś po prostu potraktować terapeutycznie. Skoro nie wiem, do czego właściwie chcę dążyć, miałam uporządkować fakty i dojść do jakichś wniosków na przyszłość. A zamiast tego jestem wkurzona, że znacznie słabsze lub nowsze od mojego blogi mają większą ilość fanów. I większą ilość odwiedzin. I guzik mnie obchodzi, że one są na platformie blogowej, a ja rzeźbię na własnym serwerze. Więc powinnam sobie statystyki mnożyć przez dwa albo ich statystyki przez dwa dzielić.

Zżerają mnie zawiść i ambicja. Choć to chwilowe, bo aż tak mi nie zależy. Albo zależy, ale sama przed sobą się nie przyznaję. Do szału doprowadza brak wyraźnego kierunku. Błądzę. Od kilku miesięcy błądzę. W zawieszeniu.

Przyjdź zimowa Pani,
otul mnie płaszczem śniegowym
szepnij, że kochasz, szepnij
w którą stronę mam pobiec
Być wiatrem z Twego rozkazu
lub zasnąć wśród Twego chłodu.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

Powrót

Komentarze

Jarek

2012/11/08 20:47:41

Ciekawy tekst, tylko nie rozumiem jednego zdania odnoszącego sie do systemu blogowego - "Więc powinnam sobie statystyki mnożyć przez dwa" Czy naprawde Pani uważa że jeżeli ktoś jest na własnym systemie to jego blog jest bardziej wartościowy? Przecież wszędzie liczy się treść

UsagiUsagi

2012/11/08 21:47:46

Nie o to chodzi, tylko o dostępność bloga w sieci. Serwisy blogowe mają własne narzędzia promocji bloga i budowania wokół niego społeczności. Blog jest łatwiej dostępny, często sugerowany, nowe wpisy są dostępne dla wszystkich, bierze udział w rankingach, a poza tym platformy blogowe mają to do siebie, że skupiają blogerów. Ludzi, z zasady zainteresowanych tematem, ale także takich, którzy wchodzą do siebie nawzajem na zasadzie wzajemnych łańcuszków.

Jak się od początku robi wszystko samemu, to niestety traci się już na starcie część tej przewagi promocyjnej. Do tego część społecznościowa też leży. Może gdybym pisała blog na Wordpress'ie, byłoby lepiej, bo miałabym do dyspozycji szereg wtyczek. Nie mam, jak coś chcę, muszę sobie dopisać. Jak sobie nie dopiszę, tracę.

A do tego znaleźć mnie można właściwie jedynie przez Google, FB i znajomych. Więc moje stwierdzenie nie dotyczyło tekstów, tylko kanałów promocji.

Pozdrawiam.

Powrót

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.