Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Komentarze - Sierpień

Sierpień

05 August 2011

Ponieważ są wakacje, usiłuję znaleźć trochę czasu dla siebie. Tymczasem nadal ciągle gdzieś latam, jedyna różnica, że poza uczelnią. To jest naprawdę zdumiewające, jak ja chronicznie potrafię nie mieć czasu.

Jest lato, są wakacje, mam miesiąc urlopu i właściwie mogłabym leżeć sobie brzuchem do góry i bimbać na wszystko. Tyle, że nie bimbam. To jest po prostu chore.

Komentarze - Powroty

Powroty

15 August 2011

Zawsze myślałam, że powroty są cudowne. Zwłaszcza te na łono rodziny. Sądziłam, że jest coś magicznego w spędzaniu czasu z mamą na plotkach, jedzeniu Krówek i oglądaniu filmów.

Podobnie traktowałam pobyt w domu, gdy nie ma rodziców. Siadanie na miejscu taty, używanie pozostawionego kremu mamy, pilnowanie drobnych, codziennych rytuałów, żeby przebiegały bez zakłóceń aż do powrotu prawowitych domowników.

Myślałam tak aż do zeszłego tygodnia. Myślałam tak jeszcze w zeszły poniedziałek. Siedem dni i oddycham z ulgą siadając na swoim fotelu i głaszcząc Avę. Tydzień, który uświadomił mi, że wszystko się zmienia i że ja też się zmieniam.

Poczekam, aż wrócą.

Komentarze - Czekając na

Czekając na

26 August 2011

Czekam na jesień. W tym roku bardziej niż kiedykolwiek. Pewnie dlatego, że rok temu właściwie mnie ominęła. O tej porze byłam wtedy już w pełnej gotowości bojowej przed wyjazdem do Chin. A gdy wróciłam, był już właściwie październik.

Topole przy domu już dwa tygodnie temu pożółkły i pachną jesienią. Uwielbiam ostry, cierpkawy zapach ich liści unoszący się w rozgrzanym powietrzu. Niech już przeminie to lato-nie-lato i zacznie się pora mgieł, cichych poranków bez miasta za oknem, cieplejszych butów i przykrótkich płaszczyków.

Czekam.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.