Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Po urlopie

03 May 2011

Zadziwiające jak takie kilka dni bez pracy, nawet spędzone w domu, potrafią człowieka postawić do pionu. Robiłam mnóstwo rzeczy, a jednocześnie nie robiłam nic. Żadnego przymusu, wstawania rano, poczucia winy. Pełen relaks.

A kiedy pozwalam swojej głowie na chwile lenistwa, pojawia się nagle tysiąc pomysłów na spełnienie.

Ze zdziwieniem przekonałam się, że gdy spędzam leniwie dzień, to mimo woli grawituję do Adobe. Uruchamiam Photoshop'a i Dreamweaver'a, przelewam wizje na klawiaturę... Nagle mam cele, plany, dorzucam do listy książki, które chcę na ten temat przeczytać, strony, na których wciągnęły mnie tutoriale, zdjęcia, które aż proszą się o wykorzystanie. Kurcze, ja lubię to robić!

Odkryłam, że uczelnia mnie ogranicza. Wsiąkłam w tamtejszą atmosferę, w ludzi, których lubię, w poczucie doceniania. Ale zabiera mi czas, muli zmysły, które zamiast pogrążać się w monotonni wciąż tych samych zajęć, powinny być eksploatowane do granic możliwości. Zajęcia ze studentami to żadne wyzwanie, satysfakcja będąca tylko cieniem tego, co się czuje, gdy kolejny zadowolony klient, kolejna udana strona...

A wiecie, co robię, gdy nie siedzę przy komputerze? Myślę o tym, co zjeść. I gdzie pojechać, by zjeść coś nowego. I o przeróbkach na stronie z przepisami. To straszne, moje życie kręci się wokół stron internetowych i jedzenia. Nigdy nie schudnę. Ale tak naprawdę mało mnie to obchodzi.

Ten urlop był jak czyste, rześkie powietrze, gdy pierwszego ranka w górach otwiera się okno. Jeszcze miesiąc wytłumienia, zbiorę siły, materiały, a potem... pójdę na całość!

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.