Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

You are a... puppet

14 February 2011

Wracamy z późnych zakupów. Światła samochodu jadącego przed nami wyławiają z ciemności niewielką grudkę czegoś na drodze. Gdy przejeżdża obok, z nawierzchni na chwilę unosi się samotne skrzydło, długie lotki lśnią srebrzyście, a potem opada ponownie. Niewielkie stworzenie przestworzy pokonane przez grawitację. Lotnik bezlitośnie rozjeżdżany pod kołami nieczułych samochodów.

Gdy go mijamy, ona odwraca głowę i po cichu ociera łzę. Kropla żalu lśni przez moment smugą na jej policzku i wysycha, ale echo smutku stacza się dalej, w głębię jej duszy. Jest w niej takie miejsce, do którego nie mam dostępu. Cisza, która tam panuje, emanuje spokojną rezygnacją i pogodzeniem. To tam trafiają wszystkie małe śmierci, które zauważa, wszystkie tragedie i smutki, którym nie może zapobiec. A ona uśmiecha się lekko z natchnionym spojrzeniem i wtedy ta cisza staje się wręcz namacalna. Ta część jej duszy przeraża mnie jak nic innego na ziemi. Myślę, że kiedyś wyleje się z niej niczym sztormowy ocean i nawet ja nie dam sobie z tym rady.

Na razie jednak panuję nad nią, kontroluję większość jej reakcji i staram się chronić na tyle, na ile jest to możliwe. Rozpakowujemy więc zakupy, układając je według niezwykle skomplikowanego szyfru wygody, przydatności i dat ważności. Potem robimy kanapki na rano, sprzątamy kuchnię, myjemy miski Avy. To kolejny rytuał, który próbuję jej wpoić. Rytuały są bezpieczne, odwracają myśli, wypełniają czas, nadają sens.

A potem już pora na sen. Kolejny beznamiętny, spokojny dzień za nami. Jutro znów będę ją chronić - odwracać uwagę, wynajdywać zajęcia, nie pozwalać czuć i myśleć. I tak dzień po dniu, bez końca, bo ja jestem nią, a ona jest mną.

Spokojnej nocy
Usagi

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.