Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Wrzesień

01 September 2010

Zauważyliście? Już jesień.

W tym roku jakoś tak szybko, jakby chciała powiedzieć latu "Precz! Muszę zdążyć przed zimą." I już powietrze ma inną fakturę, promienie słońca padają pod innym kątem na futerko Avy, niebo nabiera szczególnie niebieskiego koloru i wreszcie wiatr niesie ten specjalny, tak trudny do opisania zapach suchych liści, mgły i dymu.

Stoję z Avą wśród żółknących liści kasztanowca, patrzę na rude plamy słońca i jest mi żal. Tak strasznie żal tej chwili, która właśnie mija, tego, że nie mogę jej zamknąć w dłoni i odtwarzać, smakować bez końca. I tak potwornie mi smutno, że gdzieś gubię okruchy czasu i nie mam kiedy nacieszyć się zmianami pór roku.

Że nie mam czasu, żeby pozbierać kasztany.

Że nie mam czasu, żeby pojechać na grzyby.

Że nie mam czasu, żeby usiąść na balkonie i wciągając w płuca jesienne powietrze po prostu się zagapić i zapamiętać w tym dniu.

A co jeśli to ostatnia moja taka jesień?

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

Powrót

Komentarze

P.

2010/09/01 17:05:38

A niby czemu to miałaby być ostatnia taka jesień?

Renata

2010/09/28 17:18:40

Wiesz , tak sobie myslę , że czasami zbyt intensywnie skupiamy się na tym , czego nie możemy w danej chwili mieć , natomiast w tym samym czasie mijają nas naprawdę fantastyczne rzeczy , wystarczy tylko przyjąć z radością to , co jest nam dane ;-)

Powrót

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.