Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Komentarze - Wrzesień

Wrzesień

01 September 2010

Zauważyliście? Już jesień.

W tym roku jakoś tak szybko, jakby chciała powiedzieć latu "Precz! Muszę zdążyć przed zimą." I już powietrze ma inną fakturę, promienie słońca padają pod innym kątem na futerko Avy, niebo nabiera szczególnie niebieskiego koloru i wreszcie wiatr niesie ten specjalny, tak trudny do opisania zapach suchych liści, mgły i dymu.

Stoję z Avą wśród żółknących liści kasztanowca, patrzę na rude plamy słońca i jest mi żal. Tak strasznie żal tej chwili, która właśnie mija, tego, że nie mogę jej zamknąć w dłoni i odtwarzać, smakować bez końca. I tak potwornie mi smutno, że gdzieś gubię okruchy czasu i nie mam kiedy nacieszyć się zmianami pór roku.

Że nie mam czasu, żeby pozbierać kasztany.

Że nie mam czasu, żeby pojechać na grzyby.

Że nie mam czasu, żeby usiąść na balkonie i wciągając w płuca jesienne powietrze po prostu się zagapić i zapamiętać w tym dniu.

A co jeśli to ostatnia moja taka jesień?

Komentarze - wyjazd

wyjazd

08 September 2010

Ze zdziwieniem zauważam, że rzeczy oczywiste potrafią mnie zaskakiwać co roku na nowo. Taki wyjazd na przykład.

Ja sprzątam dom, robię zakupy, piorę i prasuję, a mój śniący książę się snuje, chodzi na spotkania rady i ma mnie oraz pakowanie w książęcych czterech literach. Mój śniący książę jak zwykle myśli tylko o sobie.

Czasem, jak tak patrzę na niego i jego głęboką koncentrację tylko na własnych sprawach, mam ochotę bluzgać, wrzeszczeć i zrobić mu krzywdę. I stan ten cały czas mnie dziwi, choć już powinnam przywyknąć. W końcu tak jest od zawsze - a potem wielkie oburzenie: "Zapomniałaś o ładowarce?!". Mea culpa.

Ale wiecie co? Ja też tak potrafię. Z nogami na biurku, kubkiem herbaty i totalnym zlewem. W końcu to nie ja zapomnę ładowarki.


Ja jej specjalnie nie wezmę.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.