Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Avatar

30 December 2009

Cisza u mnie. Jak zawsze między świętami. Właściwie nie czuję motywacji do robienia czegokolwiek. Wybraliśmy się do kina na Avatara.

Zamknięta w blokowisku szarego miasta nie umiem o nim napisać. Natłok wrażeń, myśli, uczuć, za dużo tego po prostu.

I tylko jedno słowo, niczym rozpaczliwy grymas, gdy łzy płyną po policzkach: NIGDY.

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

Powrót

Komentarze

Moonchild

2010/01/05 14:33:38

Pomijając naprawdę wyjątkowe sceny w 3D, muszę przyznać, że prócz zafascynowania i mi się łza w oku zakręciła w wielu momentach. Zwłaszcza, że film oparty jest jak najbardziej na RL, a nie na VR. Chyba jesteśmy za malutcy, by zagwarantować by więcej nikt tak nie zrobił. BTW: Sztandarowy film ekologów i chyba pierwszy, w którym wujek Sam przegrywa na całej linii. Avatar zmusza do przemyśleń, bardzo wiele w nim takich punktów. Ciekawe czy każdy odbiera ten film podobnie do nas, bo myślę, że za wiele nie odbiegamy od siebie jeśli chodzi o odbiór tego filmu. P.S.: Wszystkiego najlepszego w nowym roku, oby 2009 wyglądał przy 2010 jako rok samych tylko nieszczęść i smutków. Życzę też uśmiechu. Takiego, który przychodzi sam, nieproszony. Zdrowia też życzę, bo jak to tak bez niego :)

UsagiUsagi

2010/01/06 19:24:36

No widzisz, a mnie właśnie 3D nie powaliło, wręcz przeciwnie - rozczarowało. I w sumie cieszyłam się, że w pewnym momencie przestałam je zauważać na tyle, że przestało mnie drażnić.

Nie wiem, może to wina kina, a może to jednak film - bo większość elementów, które miały być 3D i przelatywać przed oczami wyglądała, jakby zabrakło im rozdzielczości, więc ukryli pixelozę blurem i filtrami.

Znacznie większe wrażenie zrobiła na mnie morda kota z Cheshire wyłaniająca się podczas zapowiedzi tuż przed moja twarzą. Miałam ochotę wziąć ten pysk w dłonie i ucałować wielki nochal.To znacznie bardziej przypominało to 3D, które zapamiętałam z iMAxa ze Stanów.

Ale sam film - przepiękny, najpiękniejszy film, jaki kiedykolwiek widziałam.


Moonchild

2010/01/07 15:12:06

Sceny w kosmosie były dobrze zrobione. Pięknie to wyglądało. Co do pixelozy, to faktycznie, w scenach gdy kamera śledziła bohaterów przez dżunglę część roślinek była przedstawiona tak jak piszesz - rozmyta by ukryć wady. Brakowało lepszych tekstur. Mam też lekki niedosyt z powodu, że wiele scen wcale nie było 3D. Tak czy siak to był mój pierwszy pełnometrażowy film 3D i pewnie stąd mój zachwyt trzecim wymiarem - brak porównania do innych. A fabuła niesamowita. Wiedziałem widząc trailer przed 2012, że trzeba iść na Avatara :)

Powrót

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.