Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Postęp

11 November 2006

Moi rodzice obchodzą dziś trzydziestą rocznicę ślubu. Czas tak mija. Patrząc na nich, niekiedy nie rozumiem, jak im się to udało. A jednak są razem.

W tym roku zepsuł im się mikser, który dostali z okazji ślubu. Kupiłyśmy z siostrą nowy - na kolejne trzydzieści lat, choć pewnie nie wytrzyma nawet dziesięciu. Teraz nie robi się rzeczy, by trwały. I to w pewien sposób przygnębiający fakt.

Parę dni temu uderzyła mnie świadomość rozwoju technologii. Od rozpoczęcia studiów dziewięć lat temu, świat stanął na głowie. Internet, telefonia komórkowa, telewizja kablowa. Szybkość zmian przyprawia o ból głowy. To, że mogę porozmawiać z bratem ze Stanów poprzez Skype'a, albo chociażby fakt prowadzenia pamiętnika w Internecie.

Kiedy zaczynałam studiować i zapoznawałam się z DOS'em oraz Windowsem 3.11 w głowie mi nie postało, że będzie istniało coś takiego, jak uzależnienie od komórki czy komunikatorów. Tak naprawdę to nawet mi się nie śniło, że komputery będą służyły do czegoś więcej niż pisania tekstów i przeprowadzania obliczeń matematycznych! A teraz się okazuje, że bez komputera życie staje się niemal niemożliwe.

Zazdrościłam babci życia w dobie przemian. A przecież one zachodzą cały czas także wokół mnie. Wsiąkam w nie, adaptuję je do swoich potrzeb i dostosowuję się do nich, często nawet nie zauważając, jak bardzo zmieniają moje życie i otoczenie.

Co my dostaniemy z Mroziem na nasze trzydziestolecie? Odtwarzacz hologramowy? Przenośny teleporter? Wzmacniacz telepatyczny do odbioru telewizji?

A może pojedynczy kwiat, tak nieczęsto spotykany za trzydzieści lat, że aż zabraknie nam słów ze wzruszenia.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.