Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

ABF

19 October 2006

Bo nawet jeśli umysł zapomni, ciało pamięta. Każdy krok, wyryty w synapsach tysiącem powtórzeń. Każda komenda wykonywana zanim jeszcze świadomość chwyci, co zostało powiedziane. Bo nawet jeśli mięśnie słabną, technika pozostaje. Ułożenie nogi, moment spięcia, długość kroku. I mimo drżenia i bólu, ćwiczy się dalej.

I nawet jeśli najprostsze ćwiczenie sprawia trudność, duma szaleje. Bo nadal ma się przed oczami momenty tryumfu i swoje dawne możliwości. I wściekłość nie pozwala zrezygnować.

A potem przychodzi zrozumienie. Oto jest szansa poczuć to jeszcze raz. Ból mięśni, radość z najmniejszych osiągnięć. Wszystko to, czego wtedy nagle zabrakło. Wszystko to, bez czego wtedy zatracono sens. Wszystko to, przez co w końcu zrezygnowałam. I wiedząc o tamtych błędach i mając tamte podstawy - tym razem można zajść dalej.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.