Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

huśtawka

13 December 2003

Lark ma swoje małe święto, a ja mam swój niekończący się festiwal. Życie z mężczyzną zaskakuje mnie nieodmiennie. Jest jak na huśtawce - raz góra, raz dół, by znów pomknąć w chmury. Chwila oddechu i... grawitacja zwycięża - w dół, w dół, w górę, moment przesilenia i... Kiedyś mogłam się bujać godzinami.

Chandra trochę przycichła, jakoś to będzie. Trudno. Nie pierwszy raz muszę ostro ograniczyć wydatki i przejść na chleb i wodę. Tyle, że dawno nie musiałam. Bardzo dawno. Już zapomniałam, jak to jest, odmawiać sobie czegoś. Na codzień mówię i mam. A teraz... powrót do przeszłości. Chyba poszukam jeszcze jednej pracy.

Właściwie to nie wiem, co zrobię. Ostatnio praca nad portalem stała się nudna i monotonna, najgorzej że zabierała mi czas potrzebny na co innego. Efekt jest taki, że moja wiedza pozostaje strasznie nieuporządkowana. Wszędzie walają się kawałki niezłego kodu, tylko nigdy nie wiem, który jest który i do czego go wykorzystać.

Smarty znam all by my heart, z tym że jedynie w teorii, bo nie miałam czasu nic na nich napisać. Podobnie Postgresql. Chyba powinnam przystopować i najpierw się tego wszystkiego porządnie nauczyć. Przynajmniej jeden projekt na tym napisać.

Lark narzeka na swoje życie. A ja zazdroszczę jego pasji i oddania temu, co robi. Ja nie potrafię ślęczeć przed kompem dzień w dzień i tylko klepać kod. Nie potrafię być ukierunkowana tylko na jeden cel. A więc nie mam tej cechy, która zapewnia ludziom sukces, sprawia, że są najlepsi.

Koniec marudzenia. Trzeba się wziąć za siebie i zobaczyć, co z tego wyjdzie. Do wakacji nie szukam nic nowego. Doszkalam się.

Kategorie: praca,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.