Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

... proste przyjemności, codzienne radości...

04 December 2003

Nigdy nie lubiłam "Pierścienia i róży", błeee...

Za oknem szaro i nieciekawie, na fitness nie mogę iść, więc postanowiłam zrobić sobie mikołajkowy prezent. Wybrałam się na Tortellini grzybowe w sosie czosnkowym. Serwuje je włoska restauracja na Wojska Polskiego, w ogródku dawnego "Przystanku". Danie podają w miseczce, zapieczone z serem, tak gorące, że trzeba odczekać jakieś 10 minut, żeby się nie poparzyć. Tym razem jeszcze skwierczał serek.

Pierogi były przepyszne! Jak zwykle - rewelacja! Jedyny mankament to ten, że nie umiem do nich dobrać sobie wina! Może ktoś wie, jakie wino pasuje do grzybów i czosnku? Dziś skończyło się na Ice Tea.

Siedziałam tam sobie godzinkę, słuchałam radia, czytałam bonusową gazetkę i spokojnie, powolutku, rozkoszowałam się smakiem. Mniam...

Dla takich chwil warto żyć. Lubię się rozpieszczać. Uważam, że każdemu coś się od życia należy. Dlatego lubię dobre perfumy (pomimo że na co dzień nie chce mi się nawet czesać), dobre jedzenie w przytulnych, nastrojowych knajpkach (na co dzień pożeram wszystko, co jest w domu), pełne, słodkie czerwone wina (choć kiedyś biłam babski rekord we wściekłych) i dobre jakościowo ubrania (na co dzień latam w moro i bojówkach).

Ale nade wszystko kocham jedną rzecz. Dla tej jednej rzeczy zrezygnowałabym ze wszystkiego innego: dobrego jedzenia, smacznego wina, porządnych ubrań, fitnessu... Moment, gdy siedzi się na szlaku, z plecakiem pod plecami, wsuwa jagody i w oniemiałym zachwycie patrzy na panoramę gór. Dla tej chwili warto wyrzec się każdej przyjemności, bo każda przyjemność jest tylko namiastką, substytutem tego uczucia.

Jeszcze 24 dni i jadę... Wędruś znów ruszy na szlak.

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.