Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Ideały

30 July 2006

Po miesiącu upałów - burza. Krople tłukące o parasol w Bramie. Chłodna mgiełka na włoskach przedramienia. Lubię letni deszcz. Trawy pachną tak odurzająco. Melancholijnie.

Na nowym miejscu czuć je szczególnie mocno. Każde wyjście na balkon jest wizytą w Siemianowie. Lato, winne grona, pachnący ogród i deszcz na liściach.

Nie ma już Siemianowa. Nie ma ogrodu ze smolinosami i wielkimi liśćmi czarnej porzeczki. Czy jeszcze kiedyś poczuję na ustach smak papierówek? Zamiast się odciąć, zamykam wspomnienia w sobie, w tym mieszkaniu, w namiastce zapachu łąk na balkonie.

Masochizm czy sentymentalizm? Strach przed przemijaniem?

Marzy mi się bycie felietonistką. Jak Kofta. Albo może biografia w stylu Jandy. Mam słabość do Krystyn, choć nie wynika z tego nic pożytecznego. Nie przeczytałam dotąd książki żadnej z nich. Tyle, że czuję do nich sentyment, tak dla zasady. Jakichś idoli trzeba mieć. W dobie Wiśniewskiego i Dody, naprawdę dobrze wybrałam. Kontrowersyjnie i nietypowo. Nie ma to jak podziw dla samej siebie.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.