Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Tęsknota

27 August 2016

Porządkuję zdjęcia. Wyrzucam te nadmiarowe, kasuję te z człowiekiem, z którym spędziłam ponad 10 lat życia. Dla niego istnieję już tylko jako kontakt na Skypie. On dla mnie jako mieszanina pretensji, urazy i żalu, że tak się to wszystko skończyło.

Nie powiem, czasem zastanawiam się, jakby to było gdyby. Gdyby trochę zawalczył o mnie wtedy, gdyby moja Mama nie umarła, gdybym jednak spróbowała zostać. 

Czy coś by się zmieniło? Czy pracowałabym tu, gdzie pracuję? Jeździłabym po świecie? Miała opiekę dla kota? Mnóstwo pieniędzy i luzu w życiu? Może budowałabym właśnie dom swoich marzeń? Wybijała ścianę między kuchnią a salonem? 

Czy może zostałoby tak samo - utknęlibyśmy w morzu przyzwyczajeń i nudy sobą? Nie wyszlibyśmy poza utarte schematy, nie spróbowalibyśmy jeździć samodzielnie, wszystko nadal musiałoby być zaplanowane? Ja, wiecznie samotna i niedowartościowana, stająca się powoli cieniem kobiety, bo po co się starać? I on, potulnie zamykający się w sobie w strachu przed jakąkolwiek konfrontacją? Oboje zdominowani sobą nawzajem? 

Nie wiem, czasami tęsknię. I nie wiem, czy do człowieka, czy do tego, co mogłabym mieć.

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.