Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Stół

09 May 2015

A jednak powoli zaczynam stawać na nogi. Nadal nie jest za dobrze, ale zaczynam widzieć dno pod warstwą mułu. To znaczy, że jest skąd się odbić.

Pięć godzin na kolanach na podłodze zaowocowało stworzeniem biało zielonego stolikowego cuda, które powiedzmy sobie szczerze, jest paskudne. Za to idealnie nadaje się do robienia zdjęć jedzenia. Pod warunkiem, że będę robiła zdjęcia na leżąco. I pod dziwnym kątem. Ale jednak. Montaż tej paskudy sprawił mi mnóstwo przyjemności. 

Któregoś dnia kupię tu sobie fajny stół. Taki, który potem zabiorę ze sobą w inne miejsce. A potem w kolejne i kolejne. Ciepły, drewniany, który będzie nabierał charakteru z każdą rysą i nie będzie potrzebował obrusów, żeby być pięknym. Będzie mój, niezależny od otaczających mnie ludzi, niezależny od miejsc i mebli. Będę przy nim jadała obiady i czytała książki, będę na nim fotografowała potrawy, przy nim będą siadali moja rodzina i przyjaciele.

Kiedy obecnie zamykam oczy i próbuję wyobrazić sobie swoją przyszłość, to właśnie to widzę. Niekoniecznie już teraz, ale za kilka-kilkanaście lat. Dom, w którym wszystko jest moje. Dom, z którego wyjeżdżam na wyprawy i do którego wracam. W którym stoją moje małe zdobycze z różnych krajów. W którym biegają dzieciaki mojej siostry, moja siostra z mężem czują się jak u siebie, a ja mam swój azyl, w którym się chowam przed światem. 

Stół to moja pieczęć oznaczająca Dom. Ale to kiedyś, na razie nie mam Domu.

 

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.