Lubię góry. Ciężar plecaka i równy rytm kroków. Krople deszczu na skórze i drzewa. Podróże, sushi i moją kuchnię. Kocham koty. Dobrą książkę, półsłodkie wino. Leniwe popołudnia. Moją pracę.

Chciałabym być jak Esme Weatherwax, bliżej mi jednak do Agness Nitt - ona miała swoją Perditę, a ja mam moją Usagi...
Powrót

Są tacy co zostają

10 November 2020

Jakimś cudem dałam radę wyjechać na warsztaty foto dosłownie w ostatnim momencie.

Jeśli jest coś, co mi się podoba w czasach koronawirusa, to podróżowanie. Cisza, spokój, puste przedziały, czyste toalety. Chyba po raz pierwszy w życiu tak bardzo wypoczęłam jadąc w góry pomimo dwóch przesiadek. 

Z drugiej strony wyjazdy w Karkonosze mam już obcykane. Najpierw 5 godzin do Wrocławia w pustym przedziale, bez maseczki, z nogami na szybie wgapiona w świat za oknem, z kawą od przemiłego pana robiącego za mobilny Wars. Potem przerwa na dworcu we Wrocku, śniadanie/obiad w McDonald, kawa z Żabki albo Starbucks jeśli czas pozwala i kolejne 2,5 godziny do Jeleniej Góry Kolejami Dolnośląskimi (osobiście uwielbiam). W końcu przesiadka, tym razem na busik do Karpacza. 

Z domu wyruszyłam o 5, o 15 otworzyłam drzwi pokoju w hotelu w Karpaczu przy Białym Jarze, zrzuciłam plecak, ubrałam cieplejszą bluzę i wyszłam na spacer. Rześkie powietrze, brak ludzi, pod skocznią przywitały mnie sarny. Pogapiłyśmy się na siebie, one z lekka obojętne, ja z głupim uśmiechem zastanawiając się przy okazji, czemu się właściwie tak saren boję. Wyciąg okazał się kursować. Żurkowi w restauracji Łomniczka nic nie brakowało. Z okna pokoju widać było miasto i gwiazdy.   

Byłam w górach. Sama. Wolna i szczęśliwa. 

Co roku jesień woła mnie mgłami. Co roku zostaję.

Tym razem dałam się porwać i już wiem, jak to jest. Góry jesienią to jak oddech z głębi piersi. To marzenie. 

Kategorie: ,

Dodaj komentarz

Aby wysłać komentarz należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką *.

Powrót

Komentarze

Moonchild

2020/11/21 14:22:44

To wspaniałe uczucie naładować swoje baterie oryginalną łądowarką. Czuć z daleka, że humor i energia na odpowiednim poziomie :)

Powrót

  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL
  • Ava gardner Agpamis*PL

Archiwum

Dodaj do czytnika Google

Copyrights ©Usagi.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody Usagi.pl zabronione.